Rodzinna podróż muzyczna z Muzakami


31 października 2023 r.

Przenieście się z nami do magicznej krainy muzyki...

Zapraszamy wszystkich do naszego miejsca przyjaznego rodzinie na kolejne warsztaty dla rodziców z dziećmi.

Zajęcia „MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. To warsztaty dedykowane dzieciom w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Uczestnicy podczas zajęć wyruszą w muzyczną podróż do krainy „MUZAJKI”, gdzie wszystko jest możliwe.

Poznają tam „MUZAKA” - pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszyć im będzie w poznawaniu różnorodnych utworów, nauczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych, ludowych, a także piosenek, wyliczanek, rytmów oraz stworzy z nimi dziecięcą orkiestrę muzyczną. Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który „przeniesie” uczestników warsztatów w twórczy muzyczny świat, dzieci otworzą się, zintegrują i będą chętne do współpracy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ MUZYKA jest naturalnym językiem dzieci - dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem a dorosłym, a także w relacji dziecko – dziecko.

Dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otworzą wyobraźnię i przeniosą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomoże otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie. Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności, giętkości i oryginalności myślenia.

„MUZAKI” to również organizowanie przestrzeni do „zanurzania dzieci w muzyce” oraz wspaniały czas na pogłębianie więzi między opiekunem i dzieckiem.

Zajęcia poprowadzi Patrycja Przybylska - pedagog specjalny, wieloletni nauczyciel zajęć umuzykalniających z dziećmi żłobkowymi i przedszkolnymi. nauczyciel wielu programów dla dzieci w Szkole Muzycznej Yamaha. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów, m. in. Programów Szkół Muzycznych Yamaha, Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg. Batii Strauss, Logorytmika- ruch, słuch, słowo, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Zajęcia są BEZPŁATNE.
Warsztaty trwać będa około 50 minut i przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym w poszczególnych grupach wiekowych.
Liczba miejsc ograniczona - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
Termin: 10 listopada 2023, piątek, godz. 16:30-19:30  w następujących grupach wiekowych:
Grupa I - 16:30 - Opiekunowie i dzieci w wieku 6 miesięcy-2 lata,
Grupa II - 17:30 - Opiekunowie i dzieci w wieku 2-3 lata
Grupa III - 18:30 - Opiekunowie i dzieci w wieku 4-6 lat

Adres: Siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ul. Ostródzka 144, 03-289 Warszawa

Zapisy przez FORMULARZ lub SMS 733 722 487

ZAPRASZAMY!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter