„Szczęśliwy przedszkolak” - warsztaty adaptacyjne dla rodziców


19 sierpnia 2023 r.

Jak przygotować siebie i dziecko do zmiany, jaką jest pójście po raz pierwszy do żłobka lub przedszkola.

Pójście dziecka po raz pierwszy do placówki wychowawczej - żłobka czy przedszkola, to wielka zmiana zarówno dla dziecka jak i rodzica. W takim kontekście pojęcie adaptacja nabiera dość poważnego a nawet groźnego wydźwięku. Nie musi jednak ona być taka straszna jak się wydaje. Można przez ten nowy i nieznany czas przejść łagodniej, spokojniej i bardziej świadomie.

 

Na naszych zajęciach rodzice dowiedzą się, jak to zrobić. Jak wesprzeć dziecko w nowej sytuacji. Jak odczytywać sygnały płynące z zachowania dziecka. Jak ułatwić mu radzenie sobie z nieznanymi do tej pory okolicznościami i jak pozwolić dziecku na przepracowanie emocji jakie temu towarzyszą.

 

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Stanek, nauczyciel i opiekun w żłobku. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w żłobkach i klubach malucha. Ukończyła liczne kursy i szkolenia (w tym: Bajkoterapia oraz Kurs I stopnia „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”), które na co dzień wykorzystuje i dostosowuje do potrzeb dzieci.

Zajęcia mogą być rownież pomocą dla rodziców dzieci, które już chodzą do placówek wychowawczych, a doświadczają trudności w adaptacji do środowiska przedszkolnego.

Zajęcia są BEZPŁATNE.
Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych - istnieje możliwość zapewnienia opieki dla dziecka na czas trwania zajęć. 
Liczba miejsc ograniczona - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Termin: 25 sierpnia 2023, g. 16:30-19:30
Adres: ul. Ostródzka 144, 03-289 Warszawa
Zapisy przez FORMULARZ lub SMS 733 722 487

UWAGA!!! W celu zapewnienia właściwej organizacji opieki dla dzieci prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby podczas zapisu do środy 23.08.
ZAPRASZAMY!

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter