Zapisy na Inaugurację Questingu pieszego


19 września 2022 r.

W inauguracyjnej grze questingowej mogą wziąć udział indywidualni zawodnicy, ale także zespoły – całe rodziny, grupy znajomych, itp. By zagrać należy przedtem zgłosić indywidualnych graczy bądź całe zespoły do organizatorów.

Łączymy zabawę, grywalizację, poznawanie lokalnej historii z aktywnością fizyczną w przyrodniczym plenerze. Jest to propozycja spędzenia wolnego popołudnia dla rodzin, zespołów, grup sąsiedzkich, ale również indywidualnych osób. Gra rozpocznie się w niedzielę, 2 października o godz. 12.00. Punktem STARTU jest Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Świerkowej 4. Dla najszybszych drużyn przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów.

 

Link do wydarzenia na facebooku

Właśnie do Choszczówki, cicho i niepostrzeżenie, wymykał się z Warszawy kard. Stefan Wyszyński (1901–1981), czczony jako Prymas Tysiąclecia – pierwszy wśród polskich biskupów, czyli właśnie Prymas, zwierzchnik Kościoła w Polsce w latach 1948–1981. Dziś ośrodek w Choszczówce wciąż odgrywa rolę ośrodka, do którego można przyjechać indywidualnie i grupowo na odpoczynek czy rekolekcje. To urocze miejsce jest położone w kompleksie leśnym w Choszczówce, na północnych rubieżach Białołęki. Jest zarazem miejscem pamięci o Prymasie Wyszyńskim, do którego z roku na rok przybywa coraz więcej osób, jak do muzeum. 

Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywki jest nasze Koło Białołęka Związku Dużych Rodzin Trzy Plus we współpracy z samorządowcami warszawskiej dzielnicy Białołęka. W jej realizację zaangażowana jest Fundacja Questingu, powstała w roku 2013 w celu upowszechniania w Polsce metodologii questingu. Czym jest questing? Zbiorem metod aktywizowania i integrowania społeczności lokalne, szczególnie przez poznawanie krajowego i lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego m.in. za pomocą gier terenowych.

 

Rozgrywka INAUGURACYJNA GRY będzie polegać na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym od STARTU do METY. Pomocą dla graczy będą rymy i liczne zagadki, które poprowadzą ich po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach. Celem przygody będzie odkrycie ukrytego skarbu, a dla najszybszych drużyn przewidziane są ATRAKCYJNE NAGRODY. Wszyscy uczestnicy otrzymają również upominki od partnerów wydarzenia. 

 

W grze mogą wziąć udział indywidualni zawodnicy, ale także zespoły – całe rodziny, grupy znajomych, itp. By zagrać należy przedtem zgłosić indywidualnych graczy bądź całe zespoły do organizatorów na adres kontakt@questing.pl lub telefonicznie na numer 503 084 042. Po dotarciu na metę, dla najszybszych, będą czekały nagrody! Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zapraszają.

 

Dojazd komunikacją miejską:

– podmiejską kolejką z Warszawy w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Choszczówka i skręcić w las w kierunku zachodnim; do przejścia około 500 m,

– udać się autobusem nr 731 z Żerania w kierunku Legionowa, należy wysiąść na przystanku Dębowa (na żądanie).

 

Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa. 

Patronami medialnymi jest Radio Warszawa 106,2FM oraz Gazeta Mieszkaniec

Partnerami są:

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Smurfit Kappa

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter