Ślady Wielkich Polaków - pierwszy Quest na warszawskiej Białołęce


5 października 2022 r.

Łączymy zabawę, grywalizację, lekcje historii z aktywnością fizyczną w przyrodniczym plenerze warszawskiej Białołęki. Quest polega na podążaniu trasą według wskazówek z ulotki questowej, aby na końcu odkryć miejsce mety i ukryty skarb. To świetna forma spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. POBIERZ BEZPŁATNIE ULOTKĘ QUESTOWĄ

W niedziele 2 października odbyła się niezapomniana inauguracja Questu pieszego na warszawskiej Białołęce, w której wzięło udział 15 odważnych zespołów (50 osób), głównie rodzin z dziećmi. Rozgrywka inauguracyjna polegała na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym od STARTU, czyli z Instytutu Prymasowskiego na ulicy Świerkowej 4, do METY, której położenie było zagadką. Pomocą dla startujących uczestników były ulotki questowe z rymowanym tekstem zawierającym liczne wskazówki i pola do wypełnienia. Głównym bohaterem tego questu jest Kardynał Stefan Wyszyński. Dlaczego On? Właśnie do Choszczówki na Białołęce, cicho i niepostrzeżenie, Prymas Tysiąclecia - jak Go nazwał Jan Paweł II - wymykał się z Warszawy na odpoczynek.  

  

Wszystkie zespoły szczęśliwie ukończyły quest, a najszybsze z nich otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Smurfit Kappa. Gratulujemy uczestnikom ukończenia questu i dziękujemy za Wasze zaangażowanie!Finałowa ceremonia wręczenia nagród oraz odpoczynek przy grillu odbyły się na terenie Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Płudach. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od partnerów wydarzenia: Instytutu Prymasowskiego i Stowarzyszenia Civitas Christiana. Pomysłodawcą i organizatorem tego questu jest nasze Koło Białołęka Związku Dużych Rodzin Trzy Plus działając we  współpracy z Fundacją Questing. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, a także wolontariuszom, którzy tak intensywnie zaangażowali się w ten projekt. 

Tekst Questu jest już dostępny dla wszystkich, którzy również chcą wybrać sie w pieszą wyprawę po skarb. Warto spróbować takiej formy spędzania wolnego czasu z całą rodziną i odkryć miejsce Białołęki związane z niezwykłą historyczną postacią Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziś mieści się tu siedziba Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którego celem jest zachowanie i rozpowszechnianie nauczania Prymasa. Jest to zarazem miejsce pamięci o Prymasie Wyszyńskim i miejsce historyczne, gdzie znajduje się jego pokój oraz kaplica.

Ulotki z tekstem Questu są dostępne do pobrania na stronie ulotka Questu Ślady Wielkich Polaków na Białołęce

Gdzie to jest?

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Świerkowa 4, Warszawa

Jak dojechać?
Komunikacją miejską: Dojazd autobusem 731, przystanek Dębowa

Samochodem: ul. Świerkowa 4, Warszawa

Początek questu: 
ul. Świerkowa 4, Warszawa, idąc wzdłuż ogrodzenia Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego dochodzimy do furtki z wejściem na teren Instytutu

Czas przejścia questu: 2 godzin.

Długość questu: 4,5 km.

Oprócz nowych doświadczeń to gwarantowana świetna i rozwijająca zabawa! Już w listopadzie 2022r. Quest Ślady Wielkich Polaków na Białołęce będzie dostępny również w aplikacji mobilnej Questing - wyprawa po skarb. 

 

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter